Sunday, November 16, 2014

Minu rasedus 5. kuu kuni lõpp

Oh jah, alates kuskil sealt viiendast kuust, kui pidin minema diabeediõe juurde (30.03 vast), läks kõik nõmedaks-mulle pandi väga suured toidupiirangud peale- ma ei tohtinud süüa maisi, ube, banaani, leiba, saia, kooke, keedetud porgandeid, viinamarju, muidugi igast rämpsu, toorjuustu ja palju muud veel, mida kõike ma enam isegi ei mäleta. See oli minu jaoks üks masendav aeg, kuna olen harjunud sööma kõike ja nüüd järsku ei tohtinud süüa nii paljusid asju, mis mulle meeldisid. Muidugi ma siiski sõin enamus asju ikkagi ja kuigi ma pidin mõõtma vähemalt kolmel päeval nädalas oma veresuhkru taset, ei teinud ma seda tihtipeale ausalt- mõnikord kirjutasingi lihtsalt suvaliselt need numbrid sinna. Muidugi ma teadsin, mis vahemikus need olema peaks umbes. Mind ähvardas diabeet ja lapse liialt suur kasv, kuid ma ei suutnud lihtsalt. Otsustasin siis vaid, et jälgin koguseid. Nii tegingi, välja arvatud sel nädalal, kui elukaaslasega koos 1 liitri jäätist päevas sõime (mul oli jube külma isu).
Raseduse lõpus avastasin endale ideaalse dieedi- jää!Muidugi ei soovita ma seda kellegile tõsiselt, kuid kuna mul polnud absoluutselt mingit isu tavalise toidu järele, siis oli jää ideaalne- see maitses superhästi ja imelikul kombel täitis ka kõhtu paremini kui vesi ise.

Umbes aprillikuus läksin kooli kõrvalt veel kahele kursusele, käisin ka kolmandal paar päeva, kuid see tundus täieliku aja raiskamisena.
Kursused lõppesid juuli teisel nädalal.

Võin öelda, et raseduse eelviimased kuud olid väga meeldivad. Päris viimasel aga oli ennast üpris raske kodust välja vedada.

Kuskil juuli keskpaigast hakkasin proovima igasuguseid sünnitust esile kutsuvaid meetodeid- pikad jalutuskäigud, treppidest käimine, kuum vann, petersellitee, isegi sss (saun, shampus, seks... sauna asemel kuum vann..viimase asemel siis parasjasti see,  mida oma 16-kilose kõhuga parasjagu teha sai..).

Kui palju ja mis aitas, kirjutan järgmises postituses, siis räägin ka sünnitusest ja ilmselt ka oma tervisest paaril esimesel sünnitusjärgsel nädalal. Pean hoiatama, et räägin seal võimalikult avameelselt kõigest, seega võib esineda ebameeldivusi.

Kõike head!



Saturday, October 25, 2014

Minu viimase aja fantaasia-lemmikud

Ma pole päris kindel, kas sõna "fantaasia-lemmikud" on üldse mingi sõna, aga igaljuhul, kui enne ei olnud, siis nüüd on. Ehk enne kui jätkan oma rasedusest kirjutamisega, tahan tutvustada teile oma uusimaid lemmikuid (seriaale).

Paljud teavad, et mulle meedlis "Seks ja linn", vanasti küll mitte, kuid kui uudishimu minust võitu sai ja ma esimesed osad ära vaadanud olin, sai minust üks neist.
Veel rohkemad teavad, kuidas ma jumaldasin "Meeleheitel koduperenaisi". Ma nii väga oleksin tahtnud, et sel' oleks olnud rohkem osi.

Nüüd aga olen leidnud omale kolm uut lemmikseriaali, millest küll ainult 2 veel jooksevad eetris.

1. Once Upon a Time (4 hooaega, eetris)
Ma ei saa sellest ilmselt küllalt. Mulle nii kohutavalt meeldib, kuidas seal on kasutatud ära pea kõik muinasjutud- "Tuhkatriinu", "Lumivalgeke", "Alice Imedemaal", "Robin Hood", "Punamütsike", "Uinuv Kaunitar", "Peeter Paan", "Rumpelstiltskin", "Kaunitar ja Koletis", "Mulan", "Võlur Oz" (pole küll muinasjutt vist) jpt. Hiljuti lisandusid juurde ka "Frozeni" tegelased ja Lumekuninganna. Nende kõikide lood on omavahel seotud- näiteks on Rumpelstiltskin loodud nimiloost, Peeter Paani krokodillist ja "Kaunitari ja Koletise" koletisest. Queen of Hearts Imedemaalt on jällegi samal ajal Evil Queeni ja Wicked Witch of the West-i ema ja Rumpelstiltskinist pärit talumehe tütar. Muideks Dzinn on peale lambist välja saamist peeglike seina peal.
Mulle meeldib selle juures ka see, et Lumivalgeke ei ole mingi õrnake vaid päris vinge mutt oma nooruseas...

2. Once Upon a Time in Wonderland (1 hooaeg, hetkel pole enam eetris)
Nagu nimest aimata võib, on tegu eelmisele sarnase seriaaliga, kusjuures, osad tegelased ja näitlejad ja tegevuse toimumispaigad ongi samad. Nt elab Knave of Hearts aka Will Scarlet eelmisest seriaalist tuntuks saanud linnas, kust jänes ta ära viib. Enne seal elama asumist (mitte, et keegi oleks sinna vabatahtlikult läinud..) oli ta üks Robin Hoodi meestest, kuid ta pani toime iseka varguse ja Robin palus tal lahkuda. Nüüd on Knave'i näha OUaT-s. Siin on kasutatud ka 1001 öö lugusid.

3. Reign (2 hooaega, eetris)
Mary- Queen of Scots
Mulle meeldib selles loos just see, et sündmused toimuvad keskajal.. Ma ei oska seletada, aga mulle meeldivad näitlejad ja kogu tegevus ja kostüümid.


Kas keegi teab veel sarnaseid seriaale, mida ma vaadata võiks?

Friday, October 3, 2014

Minu rasedus 1. - 5. kuu

Mõtlesin kirjutada oma rasedusest ja sünnitusest, kuna kumbki polnud minul just eriti kerge. Samuti kirjutaks veidi ka rasedusjärgsest perioodist, asjadest, millest ma kuskilt ei lugenud ja mida keegi ei rääkinud, seega pean hoiatama, et loetav tekst ei pruugi olla kõige meeldivam (there might be too much information).

Seekord siis ainult rasedusest.


Esimene kuu, 1-4 nädalat
      Rasestumine ise toimus alles neljandal nädalal, kuna minu tsükkel kestis 35 päeva sel ajal (raseduse alguseks aga loetakse viimase menstruatsiooni esimest päeva), seega möödus esimene raseduskuu nii nagu iga teinegi kuu.


Teine kuu, 5-8 nädalat
      Selle kuu esimesel nädalal polnud väga vigagi. Rasedusest saime teada juba enne testi tegemist, kuna minu rinnad muutusid.. pehmemaks? Milliseks iganes nad ka ei muutunud, muutusid nad teistsuguseks. Kõik järgmised nädalad aga olid üpris jubedad- olin pidevalt, ütleks, et lausa alaliselt väsinud. Polnud päevagi, ku ma oleks tundnud energiat. Koolis käimine jäi üpris tagaplaanile, kuna ma ei suutnud end hommikuti valmis seada- olin liiga väsinud. Kohe kui voodist tõusin, kukkusin (vahel isegi lausa sõna otseses mõttes) sinna tagasi. Jumal tänatud, et oli jõulukuu ja peagi tulemas vaheaeg. Kodused toimetused jäid ka tegemata, mistõttu tekkisid pinged Madisega. Pinged, nõude ja pesu hunnikud muutkui kasvasid, kuid mina ei suutnudki ennast voodist välja saada, rääkimata siis veel söögi tegemisest või söömisest. Söögiga oligi lugu selline, et ainus, mis mul alla läks oli jogurt ja piim. Mitte midagi muud ei suutnud lihtsalt, sest kõik hakkas vastu. Kõik muu, mis ma suhu pistsin ähvardas kohe üles tulla, ka arsti kirjutatud iivelduse vastane ravim ei aidanud (ka see ajas juba iseenesest iivelama).
Imelikul kombel sain end voodist välja ja ESIMEST KORDA KORRALIKULT SÜÜA ILMA IIVELDUSETA alles 26.detsembril ehk jõululauas. Peale seda ei saanud jälle normaalselt süüa, aga igaljuhul sõin juba paremini kui siiani.
Pidin loobuma oma lemmikpuuviljast greibist, kuna selle söömisele (isegi mahla joomisele) järgnes alati "poti kallistamine".


Kolmas kuu, 9-12 nädalat
       Süüa ei teinud ma endiselt kodus midagi. Pinged Madisega olid alles. Koduste toimetustega läks ka väga palju aega, väsimus ja iiveldus olid ka alles. Hammaste peseminegi osutus võitluseks okserefleksidega (ei saanud suud lahti hoida/hambaharja suus hoida). Selle kuu juures parim osa oli muidugi esimene ultraheli, kus ma nägin oma pisikest UFO-t. Sellest ajast saati nimetasime teda Ufobeebiks.
Lamevirsikute isu oli.





Neljas kuu, 13-16 nädalat
       Nüüdseks hakkas energia taastuma, kuid üle 10 minuti paigal seista ei suutnud. Hommikused bussisõidud olid seetõttu üpris ebameeldivad. Iiveldus ja väsimus oli taandunud, muidu enesetunne hea. Ka pinged Madisega kadusid. Nüüdseks oli aga uus probleem tekkinud- kõik rinnahoidjad olid korvist väikseks jäänud ja päris palju. Tuli osta uued, kuid tänu minu ebatavalisele korvisuurusele polnud see just väga kerge. Leidsin viimaks Marks & Spencer'ist omale 40eu eest 2 paari. Üldiselt oli ta meil Vääks.
Sel kuul tundsin ka esimesi liigutusi. Ma ei tundnud neid väga tihti, aga tundsin siiski- kergelt gaaside moodi tunne, kuid siiski eristatavad gaasidest.


Viies kuu, 17-20 nädalat
       Avastasin, et mul oli rinnapiim tekkinud, lekkis kergelt. Sel kuul käisin GTT-s (eesti k glükoosi talumatuse test), esimene näit olevat liialt kõrge, mistõttu saadeti mind diabeediõe juurde.

Väljavõte minu teisest (privaat)blogist:

Alustan siis päevast, kui käisin GTTs.
Oli 17+4, 06.03.14

Hommikul saatis mind arstile Madis, kuna kartsin, et võin söömata-joomata olles minestada või midagi taolist. Õnneks oli enesetunne hea. Läksin palatisse, kus andsin kohe oma esimese vere ja võisin pikali heita. Esimese viie minuti jooksul peale esimese vere andmist tuli ära juua Clucosol/Clucodyn. Polnudki väga hullu maitsega jook- meenutas koolat, milles liiga palju suhkrut (glükoosi tükke oli tunda, krabisesid hamba all). Joomisele aitas kaasa ilmselt tõesti see, et jook oli võetud külmast. Lõpp läks raskeks.
Peagi oli kell 8.20 e 1h peale esimese vere andmist. Andsin teise.
Süda läikis, ega ei oleks tahtnud sealt voodist üldse tõusta. Paha oli olla ikka. Naljakal kombel möödus see 2h üpris kiiresti ja 9.20 andsin viimase vere. Kõht polnud ka tühi ja kuigi olin kaasa võtnud ploome ja vett, ei tundnud ma nende järgi vajadust.

10.03.14 oli ä/e aeg.
18+1

Ä/e soovis mulle abiellumise puhul õnne. Tegelikult vahetasin lihtsalt nime ära, ei abiellunud.
Igaljuhul.. ta ütles kohe, et ega ta midagi head mulle ei räägi. Ma juba aimasin seda, kuna mu kaal oli kasvanud 2,2kg ehk 52,1 peale. Liiga palju.
Nüüd pean aja panema diabeediõe juurde. Ä/e rääkis, et pean hakkama end torkima ja testima u 4 korda päevas... ma ei tea veel, mida see täpselt tähendab, aga eks ma ju sellepärast peangi teise arsti juurde minema.
Kurb. Koju tulin igaljuhul jalutades.

Ta mõõtis mul ka emakapõhja kõrguse ära, mis oli 18cm, ehk vastavalt rasedusele. Kuulasime südamelööke.. See oli maailma parim tunne :))
Siis ütles mulle ämmaemand, et ootan poissi.
Ma ei oodanud, et ta seda ütleks, aga tore oli kuulda ikka. Muidugi, eks tuleb veel ka UH vastus ära oodata enne kui kellegile rääkima hakkame (emale rääkisin esimesena).
Ä/e ütles ka, et põnn on jonnakas ja midagi veel, mida ma enam ei mäleta, aga mille peale ma ütlesin, et isasse.
Olen juba algusest peale arvanud, et vääks on isasse. Alustuseks juba see meeletu nälg, mis alguses oli ja siis see, kui UHs öeldi ka, et jonnakas.

Vahva poiss tuleb igaljuhul :)

Liigutused juba pisut paremini tuntavad. Loodan, et kuu lõpus on juba ka käega tunda :)


Nüüd hakkasime nimetama teda Chris'iks.
Tekkis meeletu maasikate isu- ma unistasin sellest, kuidas terve meie korter on kaetud maasikate alla- no nii suur isu oli, aga kahjuks polnud hooaeg veel alanud.
Pean mainima, et sel ajal tekkisid ka jubedad gaasid.














Thursday, October 2, 2014

Juuksehooldus (lokkis juuksed)

Arvake ära, millest ma täna kirjutan!
Just nimelt, nagu pealkirigi juba reedab, kirjutan täna juuksehooldusest. Alustan juuksehoolduse jutte endale kõige lähedasemaga- lokkis juustega.
Enamus nippe sobib ka muudele juustetüüpidele.


Alustame pesemisega!

Lokkis juuste pesemine


  • Ära pese juukseid liiga tihti!
Kui soovid siiski käia dušši all, soovitatakse shampoonitamine ära jätta ja lihtsalt palsamit kasutada. 
Pea ka meeles, et mida tihemini sa oma juukseid pesed (shampooniga), seda tihemini nad seda vajama hakkavad ehk peanahk hakkab aina kiiremini rasu tootma. Katsu kahe pesukorra vahele jätta võimalikult palju aega. Seda aitab sul saavutada kuivshampoon. 
  • Juuste pesemiseks kasuta võimalikult jahedat vett. See ei pea olema päris külm, lihtsalt et ei oleks soe, pigem leige. 
  • Jälgi, et Sinu shampoon ei sisaldaks sulfaate!
Samuti võid proovida ka ainult palsami kasutamist jättes shampooni üldse välja.
Shampooni alternatiivid, mida kasutada:

Väike pudel maksab palju... Samas tasub investeerida pigem headesse hooldusvahenditesse, mis aitavad, kui et investeerida odavatesse, mis aina kahjustavad. Tasub mõelda. 
Kui aga raha pole selliste toodete ostmiseks, võib läbi kammida ka oma kodused poed. Paljudes kallitena tunduvates poodides võib olla Sinu üllatuseks just praegu meeletu soodushind või müüaksegi seal mõnda asja palju soodsama hinnaga, kui Sa olid seda ette kujutanud. 
Väiksemates kohtades on küll üldiselt see valik väiksem, kuid siis võib ju ka minna ja küsida salongist mõnd toodet hea hinnaga või vaadata üle e-poed.
Lisan postituse lõppu ka mõned e-poodide lingid, mida uurida tasub.

  • Kasuta vähemalt kord nädalas juuksemaski!
  • Vali õige shampoon ja palsam! 
  • Palsamit kasuta kogu juuksepikkuses! Välja võid jätta juured.
  • Katsu hoida shampooni võimalikult lühikest aega peas, palsamit ja maski see-eest võimalikult kaua. Parimad palsamid ja maskid on just need, mida tuleb kauem peas hoida. Võid ka jätta ööseks mõjuma, pannes pähe vannimütsi või lihtsalt mässida õrn rätik pea ümber ja loputada juuksed hommikul ära.
  • 1-2 korda kuus puhasta juukseid sügavuti! Kui kasutad palju viimistlusvahendeid (lakk, geel, vaha jms), võiksid teha seda tihemini. Alati aga ei pea ostma spetsiaalset shampooni selleks tegevuseks vaid võid ka koduste vahenditega teha. Näiteks õunaäädika või söögisoodaga saab ka puhastada, kuid seda ei tasuks siiski iga kord kasutada, kuna need mõlemad samal ajal ka kahjustavad juukseid, muutes nad kuivemaks ja kergemini katkevamaks!

Hooldusvahendid, (pesu järgne) hooldamine



Lokkis juukseid ei tohiks lasta rätikus kuivada. Peale pesu tupsuta rätikuga juuksed kuivemaks, et nad ei tilguks, kuid pea meeles, et Sa ei hõõruks neid, vaid tõesti tupsutaksid. Mudi neid õrnalt kätega, et lokid saaksid vabalt olla ega kleepuks kokku. Tõmba sõrmedega läbi juuste, et neid nö kammida. 
Kui juuksed on veel niisked, on hea kasutada juustesse jäetavat palsamit või kuumakaitset. Mina siinkohal soovitan L'Oreal Paris Silk&Gloss kuumakaiste kreemi (just nimelt kreemi, mitte spreid, kuna see jätab juuksed mõnusaks ja mõjub palsamina, juuksed ei jää rasked, ise kasutan alati, kui föönitan). 
Pea meeles, et piisab vaid pähklisuurusest kogusest!
Kammi juukseid õrnalt kammiga, mitte harjaga, et toode kenasti juustes laiali ajada, alustades juuste otstest, et neid võimalikult vähe kahjustada.

Lokikamm, saadaval ka meie poodides taskukohase hinnaga. (ise kasutan taolist)

Kuumakaitse kreem! Minu lemmik.


Pean mainima ka, et üldiselt, mida paremini Sa oma lokkide eest hoolt kannad, seda vähem soovid sirgeid juukseid, kuna nad näevad lokkis olles lihtsalt nii võrratud välja.

Igal võimalusel lase juustel kuivada õhu käes (mitte päikese!). Kasuta fööni võimalikult harva, kuid kui kasutad, siis madalal temperatuuril ja suunaga juurte poolt otste poole. 

Kui Sul pole plaanis peale pea pesemist õhtul kuskile minna ja hommikul on aega pead uuesti pesta, soovitan kasutada Dove'i imetoodet, mis ööseks juustesse jättes (ei määri patju!) neid toidab ja juuksed näevad hommikul kaunimad välja.




Minu kõige värskem lemmik on L'Orealilt. Kahetoimeline seerum. Kuna minu juuksed karjuvad hetkel kohutavalt juuksurikääride järgi ja on kohutavalt takused ja kahused, seadsin sammud poeleti äärde, et leida mõni kiirem leevendus minu juustele. Olukord on lausa nii jube, et kohe kui kammi juustest välja võtan, on kõik jälle sassis ja takkus. Ühesõnaga, võingi kammima jääda, kammitud ei saa kunagi.
Kuna hetkel oli see toode soodushinnaga, otsustasin järgi proovida- tundus paljulubav ja pean mainima, et ka toimis ülikiirelt. Kõikidest teistest kasutatud toodetest, oli selle leevendav toime kõige kiirem. Pesin pea ära ja lasin juustel kuivada (samal ajal käisin poes), pumpasin paar korda toodet käele ja segasin seerumid sõrmede vahel kokku ning silusin siis juustesse- juba peale kandmise ajal tundsin, kuidas juuksed on palju siledamad ja pehmemad, kui enne.
Selleks ajaks, kui ma siia kirjutama tulin, on möödunud esimesest seerumi peale kandmisest paar tundi ja juuksed on kergemini kammitavad, kandsin peale uue koguse seerumit ja vaatan nüüd, mis hommikuks saab. Olen väga optimistlik- magama lähen lahtiste juustega.
Kui Sul on kahjustatud juuksed, soovitan soojalt seda proovida.



Üleüldse olen avastanud L'Orealilt palju väga häid tooteid, kuid eks hind ole ju ka vastav.


Veel informatsiooni juuksehoolduse kohta leiad järgnevatelt linkidelt:

http://www.stylelist.com/read/5-curly-hair-care-tips/
http://beauty.about.com/od/hairbasics/qt/curlyhairtips.htm
http://www.paulaschoice.com/expert-advice/hair-care-tips/_/how-to-care-for-curly-hair
http://www.wikihow.com/Care-for-Naturally-Curly-or-Wavy-Thick-Hair
http://www.wikihow.com/Care-for-Your-Curly-Hair
http://www.wikihow.com/Take-Care-of-Naturally-Curly-Hair
























































Saturday, July 19, 2014

I feel your pain but I can do nothing about it and it kills me..

Ei olegi rohkem midagi lisada. Loodan vaid, et sellest, et kuulan (loen) on abi.

Mul on valus mitte olla sinu juures.. Oh, kuidas ma tahaksin, et saaksin tulla sinu juurde. Pea veel vastu, kallis sõber, ma sügisel tulen.. Seniks olen mõtetes sinuga. Poetan pisara, saadan teele oma kallistused ja loodan, et need jõuavad kohale veel õigel ajal. Loodan, et suudan sind hoida lagunemast.. Teen kõik, mis vaja, et sind aidata, kõik, mis minu võimuses.

Teeksin enamgi veel.

Olen õnnelik, et mind asjasse pühendad. Ma ei suudaks taluda kui sa peaksid seda kõike tegema mind välja jättes.

Aitäh, et mulle räägid. Kallis oled. Pea vastu!!!

Saturday, July 5, 2014

Kinda dark..

In my own perfect world I've created a secret wall between me and people around me- I have problems too but I want them to think I live in a fairy-tale.
Sometimes I feel the need to tell somebody, but then again- I don't want them to know. Even my closest friends.

Wednesday, April 30, 2014

Oeh, kuidas ma tahaksin..

Suur igatsus on tulnud suurte kontsade järgi. Nende massiivsete, mida ma varem kunagi ei vaadanudki, sest nende konts on ju nii koledalt suur... Nüüd olen nad enda jaoks avastanud. Mulle tundub, et need on mugavad ja need teeksid justkui nooremaks...
Tahan kanda kauneid kleite ja imelisi kingi, kuid Eesti kliimas pole see just eriti võimalik.
Tahan elada kliimas, kus saaksin nii ka väljas käia.






*poolik ja las ta olla, seisab siin draftis muidu niisama*


Sunday, February 23, 2014

Vaktsineerimisest

Viimasel ajal on vaktsineerimine väga päevakohane teema. Sellest räägitakse nii teles kui ka lehtedes. Mina otsustasin ka sellel teemal siis sõna võtta, et öelda välja oma arvamus.

Vaktsineerimist peetakse paljude haiguste ja väärarengute põhjuseks. Näiteks toodi välja statistiliselt, et alates sellest ajast, kui hakati vaktsineerima, on plahvatuslikult tõusnud autistide arv. Kui see varem oli 1 inimene 10 000st, siis nüüd olevat see 1 inimene lausa 50st. Päris õõvastav, kas pole? Kuid kas keegi tõi selle välja, et autiste on ka mitte vaktsineeritute seas samal tasemel? Ei. Seega me ei saa väita, et selles on vaktsiinid süüdi.

Räägitakse ka, et paljudes imiku surmades on süüdi vaktsiinid. Kuid kas keegi teab, kas need lapsed oleks elama jäänud kui nad poleks vaktsiini saanud? Keegi ei tea. Ilmselt oleks aga võinud laps mõnel hilisemal eluaastal saada endale selle haiguse, mille vastu teda ei vaktsineeritud ning siis selle palju hullemini läbi põdeda, kui oleks vaktsiini saamisel olnud. Me ei tea kunagi mis juhtuda võib.

Samuti mõjutavad last juba emaüsas saadud mürgid. Nt üks naisterahvas teleris rääkis, et tema lapse haiguse olevat põhjustanud liigne elavhõbe. Ta olevat raseduse ajal hambaarsti juures käinud ja tal olevat olnud elavhõbeda plommid, mis siis eemaldatud sai. Ilmselt sai loode sealt omale mürgistuse juba, ja lihtsalt vaktsiin tõi asja esile.

Me ei saa kõike, mis lapsega peale vaktsineerimist juhtub vaktsineerimise kaela ajada.
Näiteks... Ka säilitusaineid, kui selliseid, ei kasutatud vanasti, ka beebipillid on suhteliselt uus teema, mida need meie kehaga tegelikult teevad? Keegi ju veel täpselt ei tea, kuna need on ju nii uued asjad. Ka autosid polnud veel pool sajandit tagasi nii palju, kas nende saaste ei või meid mürgitada piisavalt? Enamus inimesi, vähemalt nii mulle tundub, suitsetavad või kasutavad muid mõnuaineid- kas see ei või ka meile mõju avaldada? Rämpstoit? Kehakreemid? Vitamiinid? Ülemaitsestatud toidud? Stress? Närimiskummid? Neid asju võikski siia lisama jääda, aga kas me saame öelda, et meie elukeskkond ja meie rasedusaegne toitumine on piisavalt ohutu, et lapsel vaktsiiniga kokkupuutel ei tekiks mingeid ebameeldivaid tagajärgi? Kas me saame kindlalt väita, et ainus, mis autismi tekitab on vaktsiin?

Mul oli tegelikult mõeldud siia pikem tekst, aga kuna ma oma kofeiini tundlikkusega lubasin siiski ühe kohvi (ja kõigest mõned tassid teed), siis olen ma ilmselt niivõrd hüperkiire mõtlemisega, et ei jõua mõttest kinni haarata enne, kui see on kadunud. Igaljuhul lõpetuseks...

Mina olen vaktsineeritud ja elan. Ja mul pole autismi ega muud häda (veidi blondiin olen ehk, aga see selleks). Ma pole vaktsineerimise vastu ja kui minul laps sünnib ja mingeid vastunäidustusi pole, lasen vaktsineerida, iseasi lihtsalt, kas kohe või mõne aja pärast. Näis, kuidas võimalik on. Pean mainima ka, et ma ei arva, et neid peaks kohe tegema, pigem las lapse keha areneb rohkem ja siis mõne kuu möödudes saab oma vaktsiinid.

Vaadake siit, ja mõelge ise! :)

Päikest!






Monday, February 17, 2014

Üks ammu läbitud, kuid uuesti meelde tuletamist vajav teema- Õige rinnahoidja valimine

Kui ma mõned aastad tagasi sel teemal kirjutasin, olin kimpus endale sobiva rinnahoidja leidmisel. Minu Korvisuurus oli tollal ehk veel 70C. Peagi avastasin, et see on ka väike ning liikusin 70D juurde.
Sel ajal kohtasin pea igal pool teenindajaid, kes ei jaganud rinnahoidja õigest istuvusest ja valimisest midagi. Tihti topiti neid mulle dressipluusi peale (pean uuesti ütlema, et kammoooon! Ma ei kanna ju rinnahoidjat dressipluusi peal!), tihti vaadati mulle ka otsa ja öeldi: "Teil ei ole 70D, teil on B!". Kõik see on väga masendav.
Veelgi masendavam on see, et minu korvi suurus on nüüdseks lausa DDD ehk F. Ümbermõõt on ikka 70.
Sellises suuruses kopsukaid aga kahjuks Eestis pole, või kui on, on nende hind kuskil 30eu kandis. Kohutav!
Täiesti kohutav on ka see, et mõnda tavalisemat suurust kandev neiu saab samal ajal omale kopsukad muretsetud lausa 5 euroga (nt Adelli kauplus Tallinnas).
Ja mis veel kogu selle asja ebameeldivaks teeb, on see, et kui otsid nt foorumitest abi ja küsid, kust teised sama korviga neiud omale rinnahoidjaid leiavad, tulevad tavaliselt "ei ole siis vaja endale silikoone toppida"- taolised vastused. Üldiselt aga taskukohasest pesust võingi nüüd unistama jäädagi. Selleks, et kena ja ehk ka seksikas pesutükk soetada, pean muu arvelt kõvasti kokku hoidma ja mõtlema, ka on seda kõike ikka tarvis.

Niisiis, asume taas õiget rinnahoidjat valima!
75% naistest kannab vale suurusega rinnahoidjat!
How to Measure Bra Band Size

Step 1: Mõõda ära rinnaalune ümbermõõt- soovitan tõmmata mõõdulindi kergelt pingule, hinga välja.




How to Measure Bra Cup SizeStep 2: Mõõda ära rinna pealne ümbermõõt- pesu peaks olema seljas, toestamata rinna pealt saad vale mõõdu, nüüd võiks mõõdulint olla kergelt, mitte liiga pingul ega liiga lõdvalt, ilusti naha vastas. Ei toimi suurte rindade puhul hästi.

Mõlemal juhul pane tähele, et mõõdulint oleks nii eest, tagant, kui ka külgedelt ühel kõrgusel. Mõlemaid tuleb mõõta hoides mõõdulinti maaga paralleelselt. 



Rinnahoidja mõõdu tabel (inch)
Mõõdetud tulemus
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
Rinnahoidja mõõt
30
32
32
32
34
34
34
36
36
36
38
38


Suuremate rindade mõõtmine: Tegelikult võib nii mõõta kõiki rindu, see on siis teine variant lihtsalt.

  • Kummardu 90 kraadi all, nii, et Su rindkere oleks maaga paralleelselt.
  • Mõõda ümber kõige laiema koha, hoia mõõdulinti nii, et see ei liiguks, aga see ei tohiks ka liiga pingul olla ja rinda suruda.
  • Hea oleks paluda mõõtmiseks abilist, kuna ise ei pruugi märgata, kui mõõdulint pole päris sirgelt.


Step 3: Arvuta oma korv!
Rinna pealne - rinnaalune = korvi suurust määrav nr

Kui erinevus on:
Sinu korv on siis:
0" to 1/2" (1.3cm)
AA
1/2"- 1" (2.6 cm)
A
2" (5.1 cm)
B
3" (7.6 cm)
C
3" (7.6 cm)
C
4" (10.2 cm)
D
5" (12.7 cm)
DD * or E *
6" (15.2 cm)
DDD * or F * Mõnikord (E in UK sizing)
7" (17.8 cm)
G *     Mõnikord DDDD/F (F in UK sizing)
8" (20.3 cm)
H *       Mõnikord G/H (FF in UK sizing)
9" (22.9 cm)
I *         Mõnikord I/J (G in UK sizing)
10" (25.4 cm)
J *        Mõnikord  J (GG in UK sizing)


* - Selline mõõtmine ei pruugi anda täpseid tulemusi korvidele, mis on suuremad kui D.



Mõõdutabel sentimeetrites
EU
AA
A
B
C
D
DD
70 (27,5")
79-83
81-85
83-87
85-89
87-91
89-93
75 (29,5")
84-88
86-90
88-92
90-94
92-96
94-98
80 (31,5")
89-93
91-95
93-97
95-99
97-101
99-103
85 (33,5")
94-98
96-100
98-102
100-104
102-106
104-108
90 (35,5")
99-103
101-105
103-107
105-109
107-111
109-113
95 (37,5")

106-110
108-112
110-114
112-116
114-118
100 (39,5")


113-117
115-119
117-121
119-123

EU
F
G
H
I
J
K
70 (27,5")
91-95
93-97
95-99
75 (29,5")
96-100
98-102
100-104
102-106
104-108
106-110
80 (31,5")
101-105
103-107
105-109
107-111
109-113
111-115
85 (33,5")
106-110
108-112
110-114
112-116
114-118
116-120
90 (35,5")
111-115
113-117
115-119
117-121
119-123
121-125
95 (37,5")
116-120
118-122
120-124
122-126
124-128
100 (39,5")
121-125
123-127
125-129
127-131
129-133



Mõõdutabel tollides

AA
A
B
C
27,5" (70)
31 1/8 – 32 5/8
31 7/8 – 33 1/2
32 5/8 – 34 1/4
33 1/2 – 35
29,5" (75)
33 1/8 – 34 5/8
33 7/8 – 35 3/8
34 5/8 – 36 1/4
35 3/8 – 37
31,5" (80)
35 – 36 5/8
35 7/8 – 37 3/8
36 5/8 – 38 1/4
37 3/8 – 39
33,5" (85)
37 – 38 5/8
37 3/4 – 39 3/8
38 5/8 – 40 1/8
39 3/8 – 41
35,5" (90)
39 – 40 1/2
39 3/4 – 41 3/8
40 1/2 – 42 1/8
41 3/8 – 42 7/8
37,5" (95)

41 3/4 – 43 1/4
42 1/2 – 44 1/8
43 1/4 – 44 7/8
39,5" (100)


44 1/2 – 46
45 1/4 – 46 7/8


D
DD
F
G
27,5" (70)
34 1/4 – 35 7/8
35 – 36 5/8
35 7/8 – 37 3/8
36 5/8 – 38 1/4
29,5" (75)
36 1/4 – 37 3/4
37 – 38 5/8
37 3/4 – 39 3/8
38 5/8 – 40 1/8
31,5" (80)
38 1/4 – 39 3/4
39 – 40 1/2
39 3/4 – 41 3/8
40 1/2 – 42 1/8
33,5" (85)
40 1/8 – 41 3/4
41 – 42 1/2
41 3/4 – 43 1/4
42 1/2 – 44 1/8
35,5" (90)
42 1/8 – 43 3/4
42 7/8 – 44 1/2
43 3/4 – 45 1/4
44 1/2 – 46
37,5" (95)
44 1/8 – 45 5/8
44 7/8 – 46 1/2
45 5/8 – 47 1/4
46 1/2 – 48
39,5" (100)
46 – 47 5/8
46 7/8 – 48 3/8
47 5/8 – 49 1/4
48 3/8 – 50


H
I
J
K
27,5" (70)
29,5" (75)
39 3/8 – 41
40 1/8 – 41 3/4
41 – 42 1/2
41 3/4 – 43 1/4
31,5" (80)
41 3/8 – 42 7/8
42 1/8 – 43 3/4
42 7/8 – 44 1/2
43 3/4 – 45 1/4
33,5" (85)
43 1/4 – 44 7/8
44 1/16 – 45 5/8
44 7/8 – 46 1/2
45 5/8 – 47 1/4
35,5" (90)
45 1/4 – 46 7/8
46 1/16 – 47 5/8
46 7/8 – 48 7/16
47 5/8 – 49 1/4
37,5" (95)
47 1/4 – 48 7/8
48 – 49 5/8
48 7/8 – 50 3/8
39,5" (100)
49 1/4 – 50 3/4
50 – 51 5/8
50 3/4 – 52 3/8





Step 4: Proovi!


  • Rinnahoidja peaks seljas olema mugav. Õige suurusega rinnahoidja alla peaks mahtuma kaks sõrme, aga mitte rohkem! 
  • Rinnahoidjatest ei tohiks rind kuskilt üle olla, tugikaare välimine tipp peaks olema suunatud kaenlaaluse keskkohta, eest aga vastu rindkere, mitte eemal. 
  • Kui sul on rindade vaheline koht kehast eemal, tähendab see, et peaksid valima väiksema ümbermõõdu ja suurema korviga rinnahoidjad (st rinnad on liiga suured ja lükkavad rinnahoidja kehast eemale).  


Step 5: Proovi erinevaid tegumoode!

Kuna kõik rinnad ei ole ühesuguse kujuga, tasuks proovida erineva tegumoega rinnahoidjaid, et leida see, mis just Sulle sobib.

  • Rippuvad või muguljad rinnad (rinnad, mille kude on enamjaolt ühes kohas, tavaliselt asetsevad nad teineteise lähedal, on ette ulatuvad): Otsi rinnahoidjaid, millel on tugikaar, mis on suurema katvusega ja hästi eraldatud rinna korvid. Väldi sügava ja madala lõikega rinnahoidjaid (plunge ja demi-cup).
  • Madal rind (rinna kude on jaotunud ühtlasemalt rinnakule, mis jätab madala rinna mulje, st asukoht ei ole madal vaid kuju, ei ulatu nii ette, sageli asetsevad teineteisest eemal): Tavaliselt on see rinnakuju petlik, kuna jätab mulje justkui oleks tegemist väikese rinnaga, kuid enamjaolt pesu selga pannes punnib rind siiski kuskilt välja. Reedab ka see, kui rinnakude vaatamata väikesele rinnale asub rangluu lähedal. Parim rinnahoidja valik oleks balconette või demi-cup, mille korvi lõige on horisontaalne. Taaskord tuleks vältida nn plunge-stiilis kopsukaid.





Measure Your Bra Size.jpg
Step 6: Proovi ka sõstarsuurusi!

Mõni kord, vaatamata mõõtmistulemustele, eriti, kui Su kord on üle D, on hea teada teisi suurusi, mis võiksid sobida. 



Nt:  36C => 38B  või  36C => 34D


ehk vastavalt soovile võta kas suurema ümbermõõdu ja väiksema korviga või väiksema ümbermõõdu ja suurema korviga rinnahoidja. 



Step 7: Pane rinnahoidja õigesti selga!

  • Kummardu pisut, et rinnad õigesti korvi asetada.
  • Kinnita rinnahoidja kõige laiematesse haakidesse. Pole hullu, kui pead veidi venitama, see punkt võibki olla pisut keerukas.
  • Ikka ette poole kallutades võtke kinni tugikaartest ning raputage neid õrnalt küljelt küljele, et olla kindel, et rinnad on paigas.
  • Mõlemal pool omakorda libistage käsi rinna küljele ning tõstke seda veidi keskele poole.
  • Vaadake üle õlapaelad, et need oleks kindlalt paigal ega sooniks sisse. Rinnahoida õlapaelu peaks sättima iga kord, kui need selga paned.


Step 8: Kontrolli seljapaela!

  • Õige seljapaela suurus on väikseim, millega sul mugav on. 
  • See peaks olema paraja suurusega kõige laiema kinnitusega, kõige kitsam peaks tunduma liiga kitsas (rinnahoidja pael venib aja jooksul, siis on hea aina kitsamasse ümber vahetada).
  • Kui rinnahoidja rihm on valusalt kitsas, proovi suuremat korvi sama ümbermõõduga, kuid kui ka paar korvi suurem rinnahoidja ei aita, võta väiksema korvi ja suurema ümbermõõduga rinnahoidja. Proovi alati esimest varianti enne, kuna tihti teevad naised eksliku lükke võttes suurema ümbermõõdu, arvates, et pigistus on tingitud väikesest ümbermõõdust, kuid tegelikult ei mahu lihtsalt rinnad korvi ära ja lükkavad seetõttu rinnahoidjat kehast eemale, tekitades kitsa tunde!
  • Kui rinnahoidja on nii lõtv, et saad selle kohe kitsaimasse haaki kinnitada, võta väiksema ümbermõõduga ja suurema korviga rinnahoidja. Siinkohal pea meeles, et kui võtad väiksema ümbermõõdu, pead võtma suurema korvisuuruse. 


Step 9: Kontrolli korve!

Korralik rinnahoidja peaks olema ühtlaselt täidetud, nii et kuskil poleks mingeid riidevolte ega tühje kohti. Igasugune topelt-rinna tekkimine ja "välja valgumine" tähendab, et korv on väike.
  • Kontrolli, et kuskil poleks nö punnis kohti.
  • Kontrolli, et tugikaar oleks tihedalt vastu rinnakut ja toetaks tervet rinda.
  • Kontrolli ka käe alt, et tugikaar oleks ribide vastas, mitte rinnakoe peal. Kui tugikaar toetub siiski rinnakoele, tuleks valida suurema korviga rinnahoidja. Pane tähele, et kui Sa oled kandnud pikka aega liiga väikese korviga rinnahoidjaid, liiga suure ümbermõõduga, siis võib su rinnakude olla siirdunud, mis võivad näha välja nagu naharullid kaenlaall või seljal. Seda saab parandada õige rinnahoidja valimisega.  
Ka neil on kude siirdunud, kuid asi pole nii tõsine.
Siirdunud kude näeb välja umbes selline











  • Kui tugikaared suruvad eest liiga valusalt vastu rindkere, tuleb ilmselt valida väiksem korv või võib proovida ka plunge-stiilis rinnahoidjaid. Võib ka juhtuda, et probleemiks on Sinu enda rindkere, mistõttu võiks proovida rinnahoidjat "sisse kanda" ja vaadata, kas siis on mugavam. 
  • Kui Sa kardad, et praeguse rinnahoidja korv on liiga väike, proovi suuremat korvi. Üldiselt on kohe näha kumb paremini sobib.


Step 10: Proovi rinnahoidjat riiete all!

Nüüd on aeg panna selga liibuvam pluus ja vaadata, kuidas uus rinnahoidja seljas istub ja mis see üldise välimusega teeb.
  • Seisa küljega peegli ees- peaksid nägema, et rinnad on küünarnuki ja õla vahel umbes keskel.
  • Võid avastada, et riided näevad paremad välja, mõnikord  tuleb paremini esile ka ilus vöökoht. Samuti võid avastada, et mõningad riided tuleks väiksemate vastu välja vahetada.
  • Liibuv T-särk näitab ära kõik vale rinnahoidja vead- voldid, topelt-rind jne. Olemaks kindel, et rinnahoidja ei paista läbi õhukese riide välja, vali õmblusteta nahatooni rinnahoidja (väldi pluusi enda värvi rinnahoidjat, usu mind-  nude-toonis rinnahoidja sobib iga rõiva alla).
  • Tavaliselt kardetakse, et väiksem ümbermõõt tekitab volte seljale, kuid tegelikult teeb seda liiga suure ümbermõõduga rinnahoidja, mis selja pealt üles kisub, tirides naha endaga kaasa. Väiksem ümbermõõt sobivate korvidega püsib madalal ega kisu üles. Pea meeles: väiksem ümbermõõt, suurem korv!
  
Niisiis. Loodan, et neist kümnest punktist on Teile kõigile kasu!


Minu jutu lühikokkuvõtteks lisan ühe video:




Tänaseks on minu rinnahoidjajutud otsas. 
Head õige suuruse avastamist!