Monday, May 27, 2013

Pisut siis nüüd neist katsetustest..

 Juuksed olen enam-vähem korda saanud.

homemade.ru Juuksemask kahjustatud ja värvitud juusele takja ja nõgesemahlaga 

mõnus, kreemjas koostis tõesti, kuid peale väljaloputamist tunnen siiski, et juustele pole see jutkui mõjunudki. On tunda kuivi ja karedaid juukseid. Osa on pehmed ja siledad. 
Ja milleks see lusikas seal on??

Dove Therapy Nourishing Oil Care SOS mask

Olen kasutanud vaid korra või kaks, tahtsin teisi rohkem teada. Meeldivalt kollakat tooni ja mõnusa tekstuuriga. Siiamaani olen väga rahul (ausaltöeldes ma uskusin, et ei pea väga pettuma, kuna toode on ajakirja "Anne ja Stiil" ilulemmikuks valitud aastal 2012). 

Dove Intense Repair Overnight Cream

Olen ikka päris mitmeid kordi kasutanud, kuid väga selle toimest aru ei ole saanud...

Ortomed Urea niisutav kreem

Selle kreemi kasutamisest loobusin juba õigepea. Kindlasti kasutan seda veel, kuid otseselt minu lemmik see ei ole- pisut liga õline tekstuur, käed tuleb peale kreemitamist pesta. 


Hetkel kõik, asun juukseid lõikama, kõike head mulle ja teilegi!!

Tuesday, May 7, 2013

Katsetuste lainel

Niisiis, nagu minu eelmistest postitustest võib välja lugeda (ridade vahelt muidugi) olen mures oma juuste tervise pärast. Hetkel on mu juuksed üpris lühikesed, kui vahepeal olid veelgi lühemad, mistõttu ei saa olla mõjutusi varasematest blondeerimistest, kuna kogu see osa on nüüdseks juba ammu oma tee prügikasti leidnud.
Igaljuhul on nad millegipärast kuivaks muutunud. Tegelikult tean väga hästi, miks. Tänu neile endile, kuna nad nii jonnakad on ja hommikuti peale ärkamist sõna ei kuula ega soenguviimistlusvahenditele ei allu, mistõttu ma neid siis pesema ja föönitama olen sunnitud. Lisaks sellele, et igapäevane pesemine neist igasuguse elujõu välja uhub, on nad ka juba oma loomult väga kuivad. Niisiis olen katsetuste lainel. Hullemaks ikka minna ei saa.

Esimeseks katsealuseks sattus Gliss Kur-i Instant Therapy Treatment Total Repair 1-minuti kiirabi juustele (kuldset tooni tuub), mis lubab juuksed minutiga terveks ravida. Lihtsalt kanna peale ja loputa välja.
Ostsin poest uue samasuguse tuubi, kuna eelmise peal olnud tekst oli maha kulunud.
Inglisekeelne juhis ütleb, et tuleb minutiks pähe jätta ja siis korralikult välja loputada. Eestikeelne aga ütleb, et tuleb ca 3 minutit peas hoida.
No mina hoidsin vast ikka oma pool tundi küll kuigi mulle jäi seaseks asjaolu, kas ma peaksin selle määrima kuivadele või niisketele juustele. Panin kuivadele. Esialgu tundsin ikka kuiva pahmakat peas, kuid peale välja loputamist oli juba pisut parem, juuksed olidki pehmemad. Siiski ootasin paremaid tulemusi.

Järjekorras katsetamisel on veel:
Gliss Kur Instant Therapy Treatment Total Repair (kuldset tooni tuub, niisketele juustele)
Gliss Kur Instant Hairtherapy Ultimate Repair (must tuub)
homemade.ru - pildil pole päris sama, aga taoline,
kaasas spaatel/lusikas
Gliss Kur Instant Hairtherapy Color Protect (punane tuub)
homemade.ru Juuksemask kahjustatud ja värvitud juusele takja ja nõgesemahlaga 
Dove Therapy Nourishing Oil Care SOS mask
Dove Intense Repair Overnight Cream
Ortomed Urea niisutav kreem








Monday, May 6, 2013

Juuksehoolduse põhitõed


Hoolitsetud ja säravaid juukseid ei ole tänapäeva hooldusvahendite abil raske saavutada. Tooteid on suures valikus ja kõikvõimalike probleemide vastu. Kõige keerulisem on selles valikus orienteerumine ja just enda juustele sobivate hooldusvahendite leidmine.
juuste hooldus

Õige šampooni ja palsami valik

Reegel ütleb, et šampooni peab valima juuksetüübi ja palsamit juuste hetkeolukorra järgi. Šampoonid jagunevad põhiliselt kahte gruppi:
1. normaalsele-kuni-kuivale juuksetüübile
2. normaalsele-kuni-rasusele juuksetüübile
Oma juuksetüübi määramiseks võib kodus läbi viia lihtsa katse, pihustades juustele spray-pudelist tavalist vett. Kui vesi imendub hetkega, tuleb valida kuivemale juuksetüübile mõeldud niisutav šampoon. Kui aga kui vesi jääb juuste pinnale, on õige valik rasusemale juuksele mõeldud puhastav ja värskendav šampoon.
Aeg-ajalt tuleb šampooni ja palsamit vahetada, sest aja möödudes võib samade toodete toime väheneda.

Šampooni ja palsami kasutamine

Enne pea pesemist on soovitav juuksed läbi kammida, et eemaldada viimistlustoodete jääke, osa mustust ja pusasid.
Enne šampooni kasutamist tuleb juuksed ja eriti peanahk voolava vee all korralikult märjaks teha. Vesi võiks siis olla piisavalt soe, et šampooni toimeained saaksid paremini nahka imenduda.
Kõige nahasõbralikumad ja nn viimase põlvkonna šampoonid vahutavad väga vähe või üldse mitte.
Tänapäeva šampoonid on piisavalt efektiivsed, et 1 kroonise mündi suurune hulk toodet oma töö ära teeks. Šampoon valatakse peopessa ja hõõrutakse käte vahel laiali. Seejärel masseeritakse õrnalt läbi terve peanahk.
Väga paljude peanaha probleemide põhjus peitub liiga suure koguse šampooni kasutamises ja väheses loputamises.
Loputamiseks kasutatav vesi peab olema leige. Kuivade juuste puhul võib loputamisvette lisada mõned tilgad sidrunimahla või söögisoodat, et vett pehmendada. Kuldne reegel on, et juukseid tuleb loputada kolm korda kauem, kui pesta. Kui tundub, et on juba piisavalt loputatud ja vesi ei ole ka enam vahune, võiks veel pool minutit juukseid voolava vee all hoida.
Kaks korda pestakse juukseid vaid sel juhul, kui eelnevalt on kasutatud väga palju viimistlustooteid või juuksed on lihtsalt väga mustad.
Juukseid peab alati pesema puhta veega. Vannis käimine ja samas vees juuste pesemine ei ole soovitav.
Peale juuste pesemist tuleb alati kasutada palsamit.Tervete juuste korral võib mahapestava palsami asendada pihustatava ja juustesse jäetava hooldustootega.
Mahapestavat palsamit kasutatakse rätikkuivadesse juustesse. Palsam hõõrutakse peopesade vahel laiali ja pannakse ühtlaselt juustele, neid sõrmedega õrnalt läbi kammides. Palsamit peanahale ei panda! Kindlasti tuleb läbi lugeda kasutusjuhend või kuulata juuksuri soovitusi, sest palsamite juustes hoidmise aeg sõltub toote intensiivsusest.

Juuste pesemissagedus

Juukseid võib pesta iga päev, kui on valitud õrnatoimelised, spetsiaalselt igapäevaseks pesuks mõeldud tooted ja juuksed on terved.
Kindlasti ei tohiks iga päev pesta keemilisest töötlemisest rikutud ja hapraid juukseid. Ka väga aeglaselt kuivavaid juukseid ei ole soovitav iga päev pesta.
Kuivade juuste puhul võib liigsagedasest pesust tekkida kõõm.
Sügavpuhastava šampooniga võiks korra kuus pesta need, kes kasutavad palju viimistlustooteid (geelid, vahad, lakid jt) või kellel on rasune peanahk.

Juuste kuivatamine

Juukseid ei tohi rätikuga mingit moodi hõõruda, sest märjad juuksed on kõige hapramad ja võivad kergesti murduda.
Peale palsami väljaloputamist tuleb juustest liigne vesi kätega õrnalt välja väänata ning seejärel juuksed 10-15 minutiks rätikusse turbaniks keerata.
Niiskete juuste kammimiseks on parim harvade piidega puust kamm. Kõigepealt tuleb õrnalt lahti kammida juukseotsad ja siis juuksed kogu pikkuses.
Juuste kõige suurem vaenlane on kuumus. Kui kasutad sirgendavaid tange, teed föönisoenguid või kuumi rulle, tuleb eelnevalt juustele kanda kuumakaitse toodet. Vali endale sobiv soenguvaht või föönitamisvedelik, mis on lisaks viimistlustootele ka kuumakaitsevahend.
Juuste kuivatamiseks kasuta fööni külma õhu reziimi ja soengu tegemiseks kuuma õhu reziimi. Ära jäta fööni ühele kohale seisma, vaid liigu edasi ühtlaselt ja piisavalt kaugelt. Hea ja aegasäästev föön on vähemalt 1500 W võimsusega.

Talvise juuksehoolduse nõuanded

Viis miinuskraadi on viimane piir, mil võib palja peaga juukseid kahjustamata käia.
Müts on asendamatu juuste kaitsja pakase eest. Vali õhku läbilaskev müts, mis säilitab juuste kohevuse ja ei suru hommikul tehtud soengut peadligi. Kaitsma peab juukseid kogu pikkuses.
Kindlasti ei tohi õue minna niiskete juustega, sest nii nagu jäätub vesi, jäätuvad ka juuksed. Hoiduda tuleks veel liiga niisutavatest juustesse jäetavatest palsamitest ja wet look viimistlusvahenditest. Suvel on need tooted asendamatud, kuid talvel tuleks valida toitvamad ja kaitsvamad palsamid.
Talvisel ajal on soovitav valida tugevama toimega intensiivpalsamid, kord nädalas kasutatavad ravimaskid ja ka viimistlustooted. Kindlasti peaks hooldustoodete komplekti kuuluma juustesse jäetav proteiinirikas spray, mis vähendab juuste elektrilisust ja mida võib kasutada iga päev.
Hommikul tehtud soengu võib kinnitada tugevama lakiga, et müts või kapuuts tulemust ei rikuks. Kui tööle jõudes soeng siiski oma endist kuju ei hoia, võib käed niiskeks teha, juukseid veidi sasida ja lakiga kinnitada.

Üldised nipid

Vali endale selline soeng, mis sobib sinu näokuju ja juuksestruktuuriga ja mille korda sättimiseks läheb kuni 10 minutit.
Solaariumis käijatel ja soojale maale sõitjatel on soovitav kasutada spetsiaalseid UV-kaitsega niisutusvedelikke.
Kui sauna temperatuur on 70-75 kraadi, mõjub see peanahale puhastavalt. Üle 80 kraadise temperatuuri eest tuleb juukseid kaitsta rätikuga. Kui kasutad ravimaske, on nende mõju saunas veelgi efektiivsem.
Ujulas on kõige soovitavam kasutada ujumismütsi. Kui mütsi ei kasutata, tuleb juuksed kindlasti enne basseini minemist märjaks teha. Nii imevad juuksed endasse vähem klooritud vett. Basseinist tulles tuleb koheselt juukseid pesta ja palsamiga kaitsta.
Väldi metallist ja plastikust harjasid, kamme.
Hoidu alkoholi sisaldavatest viimistlusvahenditest
Kui juuksed on elutud ja küüned haprad, on soovitav läbi teha naha, küünte ja juuste elustamiseks mõeldud spetsiaalne vitamiinikuur.
Viimane ja kõige olulisem soovitus on hoolikalt jälgida oma juuksurit, kuidas ta su juukseid peseb, kuivatab ja soengusse sätib. Räägi temaga ja uuri, mida ta su juustele soovitab!

Kuivad juuksed



  •  Klient

    Tere!
    Mul on selline mure, et mul on kuivad ja lokkis juuksed. Juuksur on öelnud, et lokkis juuksed ongi kuivemad, kuid mul on nad eriti kuivad. Kasutan küll mingit seerumit, kuid mulle tundub, et see ei mõju. Samas sooviksid mingeid häid seerumeid, sest kui öösel lokid sassi magan, siis seerum aitab nad jälle ilusaks muuta. 
    Ma olen palju lugenud oliiviõlimaskidest, olen ka teinud, kuid mul kukub palju juukseid välja sellega. Ehk oskate anda nõu, kuidas kuivade juustega ümber käia ja mis aitaks neid niisutada? 
    Veel sooviksin, et juukse struktuur oleks tugevam ja juuksed oleksid paksemad. Kas see oleks võimalik ja mida selleks teha? (Nooremana olid mul väga ilusad sirged juuksed, kuid mingi aja pärast muutusid kahuseks ja kuivaks. Nüüd pärast pesu vormin lokid sisse ja jäävad ilusti lokki. Juuksur ütles, et see võib tulla hormoonidest.)
    Lugesin kusagilt, et kõrvenõgesetee pidi juustele hea olema, pidi kasvu parandama ja väljalangemise vastu hea olema. Kas seda võib ka kuivade juuste puhu teha?
    Ma pean ka tihti pead pesema, kui ei pese, siis hakkab peanahk sügelema ja juuksed muutuvad ebameeldivaks. Olen kuulnud, et kuivi juukseid ei tohiks tihti pesta. Tiheda pesemise tõttu on mul ka kõõm tekkinud.
    Ma ei tea, mida teha, et nad elujõulised ja säravad välja näeksid. Äkki oskate häid nippe ja head nõu anda, mida kuivade juustega teha. Ootan huviga Teie nõuandid.
  • Trihholoog
    Lokkis juuksed ongi tõepoolest kuivemad. Talvel aitab juuste kuivusele kaasa veel eluruumides olev kesküttest tingitud kuiv õhk.

    Juukse struktuuri ja paksuse saame me sündides kaasa oma vanematelt. Seda me muuta ei saa. Elu jooksul võib juukse struktuur muutuda. See on seotud meie eluviisiga, kasutatavate ravimitega, eaga, stressiga ja ka hormoonidega. Kui naudite elu, siis on Teie organism tugev ja kui organism on tugev, siis on ka juuksed tugevad. Juuste tervis algab peanahalt, kust juuksed kasvama hakkavad. Seega oma olulist rolli mängib ka välispidine juuksehooldus.

    Juukseid peaks pesema vastavalt vajadusele. Ideaalne oleks 2-3 korda nädalas. Šampooni masseerida väikene kogus peanahale, loputada pea ja siis korrata protseduuri. Šampooni eraldi juustele panema ei pea. Juuksed saavad puhtaks šampooni vahust ja šampooni väljaloputuse veest.

    Kindlasti on oluline kasutada peale pesu väljapestavat palsamit. Seda panna rätikukuivadele juustele. Kui juuksed on vett täis, siis palsam ei saa mõjuda, kuna see uhutakse veega välja. Kui juuksed on praegu väga kuivad, siis tehke juustele kord nädalas maski. Kui olukord on normaliseerunud, siis maski üle 1-2 korra kuus pole tarvis teha. Ja peale seda võib vajadusel kasutada ka seerumit. Vältida tuleks föönitamist kuuma õhuga. Kui seda on siiski vaja teha, kasutada kuumakaitset ja seadistada föön jahedama õhu peale. Sellisest hooldusest peaks piisama, et juuksed oleksid niisutatud, kaunid ja ka kergesti kammitavad.

    Kuivuse vastu organismis aitab ka see, kui juua piisavas koguses vett päevas. Talviti me seda eriti ei tee, kuid siiski peaksime.

    Lokkide üle võite aga ainult rõõmu tunda. Paljud sirgejuukselised kindlasti kadestavad Teid ja isegi siis, kui nad seda sõnades ei väljenda : )
    Moes oleme ikka meie ise! Sõltumata sellest, mida ilumaailm meile dikteerib. Kui meie juuksed igat moeröögatust välja ei kannata, siis nn ilu pärast oma juukseid rikkuda pole mõtet.

    Kõrvenõgesega on nii, et rahvameditsiinis kasutatakse temast tehtud keedist juuste väljalangemise korral.
    Selle valmistamise retsept. Valage 3 supilusikatäit purustatud nõgeselehti üle 1 liitri keeva veega ning laske vedelikul üks päev kinnikaetult seista. Järgmisel päeval keetke segu tasasel tulel 10 minutit. Laske vedelikul jahtuda ning seejärel kurnake. Nõgeselehekeedisega loputage juukseid pärast pesemist.